Ми на VMworld 2019 Europe — щорічній конференції з віртуалізації та хмарних обчислень

Інтерв'ю

Автор: GigaCloud

15.11.2019

4-7 листопада в Барселоні пройшла щорічна масштабна конференція нашого основного партнера та вендора компанії VMware — VMworld 2019 Europe. Цього року конференція зібрала близько 13 тис IT-фахівців та більше 3500 компаній зі 100 країн світу. Для порівняння, на першій конференції в 2004 році було всього 1,5 тис учасників.

У програмі VMworld 2019 Europe виділили такі тематичні напрямки:

  • гібридні та багатохмарні середовища;
  • адміністрування додатків;
  • мережева безпека;
  • машинне навчання та IoT.

За чотири дні пройшло більше 600 панелей.

З моменту свого існування компанія GigaCloud не пропустила жодної конференції. Адже ми хочемо покращувати свої знання, бути в курсі новин зі світу сучасних технологій, залишатися в тренді, а також надавати клієнтам якісні сервіси. Цього року на VMworld 2019 Europe побували Кирило Науменко, керівник відділу R&D та Андрій Павчинський, архітектор VMware в GigaCloud.

Що таке VMworld? Скільки разів ви вже були на конференції?
Кирило: VMworld — це конференція з віртуалізації та хмарних обчислень, яку організовує компанія VMware. Це найбільша подія світу, пов'язана з технологією віртуалізації. Перша конференція VMworld відбулась у 2004 році в Каліфорнії. 4 роки поспіль її проводили виключно в Америці, а з 2008 році почали організовувати і в Європі. Зазвичай VMworld Europe припадає на жовтень чи листопад, після конференції в США. Існує думка, що європейська конференція — своєрідне виправлення помилок американської. Якщо в американській конференції щось пройшло не так, якщо організатори не змогли налаштувати потрібну хвилю з гостями, то вдруге, в Європі, вони виправляють ці помилки.

Я почав літати на VMworld з часів заснування GigaCloud. Цього року побував там вчетверте.

Андрій: Я був на конференції вдруге.

Розкажіть, як проходить конференція.
Кирило: Конференція триває 4 дні. Перший день — це понеділок, і його називають нульовим. Він для сервіс-провайдерів та інших партнерів VMware. Тут немає кінцевих користувачів та enterprise-клієнтів. У вівторок стартує перший офіційний день конференції, куди вже з’їзждаються клієнти, і людей стає в 5, а то й 10 разів більше. Програма середи ідентична програмі вівторка. Четвер — останній день конференції, і, як правило, протягом дня гості роз’їзжджаються.

Конференція розділена на три зони. В першій відбуваються General Sessions. Одночасно в різних локаціях проходить 30-40 доповідей на різні технічні теми: про зміни в архітектурі дата-центрів, гібридні хмари, мережеві рішення та інше. Програма конференції відома ще в кінці серпня чи на початку вересня. За допомогою додатку, який потрібно завантажити на телефон, користувач може сформувати власну адженду і вибрати доповіді, які хоче послухати.

В межах головної зони є ще підзони — Meet Experts. Там учасники конференції могли поспілкуватися з експертами тієї чи іншої технології VMware, розповісти про свої проблеми та отримати поради, щодо їх вирішення.

Друга зона VMvillage розподілена на різні підзони: Lounge-зони; навчальні зони; зони розробників; зони партнерів; зони сертифікації, де зі знижкою можна здати екзамен на сертифікацію VMware. А також Alumni Lounge — винятково для тих гостей, які були на конференції більше двох разів.

Третя — зона демостендів партнерів VMware: вендорів обладнання та програмного забезпечення, серед яких великі IT-гіганти AWS, IBM, Intel, Dell. Там можна не лише ознайомитися з обладнанням, але й обмінятись контактами та обговорити умови можливої співпраці.

Які доповіді прослухали?
Андрій: Прослухати всі сесії було просто нереально. Вони починалися о 9:00 ранку і закінчувались о 18:00 вечора. Ми з Кирилом розділилися та ходили на різні лекції. Я звичайно ж, не міг пропустити виступ CEO VMware Пета Гелсінгера, де він розповів про тенденції VMware, стратегічні цілі та нові проекти.

Кирило: Мені сподобалась доповідь Едварда Майкла Гріллса — телеведучого та автора бестселерів BAFTA. Він поділився захоплюючими історіями свого життя, зокрема, про час у британських спецназах до того, як стати одним із наймолодших альпіністів на Евересті. Історії виживання Гріллса в умовах дикої природи можна порівняти з вирішенням критичних проблем з IT-інфраструктурою.

Одна із зон конференції має назву Hands-on-labs. Розкажіть про неї.
Кирило: Це зона, куди ти можеш прийти і виконати лабораторні роботи VMware. Користувач може безкоштовно зареєструватися, вибрати тематику лабораторної роботи і познайомитись з тією чи іншою технологією. У хмарі VMware розгортається повністю віртуальна інфраструктура, в якій можна працювати. Якщо у користувача виникнуть питання, він може звернутися до спеціаліста, і йому допоможуть.

Андрій: Але в такому загруженому графіку важко знайти час, щоб протестувати та вивчити ті технології, які хотілось би. Тим більше ці лабораторні роботи доступні онлайн, і ти можеш виконати їх коли завгодно.

Чи були якісь активності після закінчення виступів спікерів?
Кирило: Так. Після 18:00 в нульовий день проходить нетворкінг для партнерів. Ми завжди в цей день зустрічаємось на круглому столі з Veeam — вендором програмного забезпечення для бекапів. Розбираємо «болі» та запити клієнтів. Після цього Veeam влаштовує невеликий фуршет. У вівторок майже всі вендори проводять вечірки для своїх клієнтів, а в середу проходить вечірка самого організатора — VMware.

Андрій: У четвер, як правило, учасники роз’їзжджаються. В зоні реєстрації є спеціально відведене місце для верхнього одягу та речей. Від виставкового центру до аеропорту курсує трансфер.

Що цінного дала вам конференція?
Кирило: Неймовірний заряд знань, ідей та натхнення. Екосистема партнерів та технологій дозволяє та допомагає вирішити складні питання. Дуже круто, що ти можеш напряму підійти до розробника чи інженера та поставити запитання, які тебе давно хвилюють.

Андрій: Нові знання, які я зможу використати для покращення наших сервісів та впровадження тих технологій, які раніше ми не використовували.

subscribe

Підписатись на новини

Залиште свій Email, и будьте завжди в курсі свіжих новин!