​Кейс TQM Systems: як хмарний 1С змінив формат ведення бізнесу

Кейси

Автор: GigaCloud

27.06.2017

ERP-системи – програмне забезпечення для оптимізації управління ресурсами бізнесу. Найпоширеніші ERP на нашому ринку – це продукти лінійки 1С. Інтерес до них зріс удвічі після виходу Указу Президента України про введення економічних санкцій на деякі IT-компанії. Разом із СЕО компанії TQM Systems Максимом Зосимом ми дамо відповіді на найактуальніші питання, пов'язані з 1С.

Чи справді 1С потрапив під заборону?

Яке майбутнє софту?

Навіщо його переводити в хмару?

І продемонструємо на реальному прикладі, що перехід на хмарний модуль може дати клієнту.

Про заборону 1С

Доброго дня, Максиме! Дасте відповідь на пекуче питання? 1С в Україні працює чи ні?

Максим Зосим: Згідно з Указом Президента №133/2017, санкції накладені тільки на деякі юридичні особи, а не на конкретне програмне забезпечення. У лінійці ПЗ, яке продають ці компанії, присутні й продукти на платформі 1С:Підприємство. Тобто обмеження стосуються юр.осіб бренду «1С:Україна» і декількох дистриб'юторів програмних продуктів 1С. Команда TQM Systems не входить до санкційного списку й продовжує впроваджувати та підтримувати ліцензійне ПЗ, в тому числі на платформі 1С.

Наразі розмови про «заборону 1С» є здебільшого спекуляцією ЗМІ навколо відповідного інфоприводу, який активно використовують конкуренти 1С для просування свого ПЗ.

Тобто «забороненого» ПЗ немає? Невже санкції залишаться непоміченими?

Те, що відбулося, позначиться в першу чергу на бюджетній галузі, проте не на комерційному секторі. Юлія Лапутіна, заступник голови Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ, підкреслила: у них немає питань до приватного сектору, який працює на законних підставах. Як і повноважень нав'язувати бізнесу ПЗ, яке потрібно йому використовувати. Комерційні користувачі 1С в Україні будуть працювати в звичайному режимі, а програмні продукти 1С – як і раніше оновлюватися, розроблятися і підтримуватися.

От державний сектор – то вже інша історія. З 1 січня майбутнього року компанії, що пропонують рішення на платформі 1С, не зможуть брати участь в тендерах з автоматизації держпідприємств. Думаю, це призведе до переділу бюджетних коштів на користь інших рішень.

Стратегія TQM Systems - це реалізація оптимальних IT-рішень для бізнесу. Поки 1С виконує облікову функцію краще інших систем, ми будемо орієнтуватися на 1С, виносячи при цьому завдання й бізнес-процеси управлінського обліку до зовнішніх веб-сервісів на інших платформах.

Словом, комерційний сектор може продовжувати роботу з 1С?

Комерційним компаніям, які вже використовують 1С, не варто хвилюватися. Вся інфраструктура, яка підтримує користувачів 1С, повністю в робочому стані. Над чим дійсно варто подумати, так це над тим, де знаходяться ваші бази. Ті компанії, які тільки планують автоматизуватися, повинні особливо ретельно спланувати стратегію побудови своєї IT-архітектури, звернути увагу на поточні можливості й перспективи.

Оптимальне рішення для бізнесу – це інтеграція 1С у хмарі (для вирішення облікових завдань) із зовнішніми web-сервісами й SaaS-рішеннями на інших платформах (для управління бізнес-процесами).

Про проект у хмарі GigaCloud

Яким компаніям ви б рекомендували винести 1С на хмарний сервер?

Практично кожній. А новим, молодим – однозначно. Комусь може здатися, що значно вигідніше одноразово купити пакет... Але спробуйте вписати в таблицю розрахунку зекономлених коштів вартість годин простою систем, послуги адміністратора й ціну витраченого часу.

Розкажіть про клієнтів, які перейшли на 1С у хмарі GigaCloud.

Справедливо буде згадати першого клієнта, якого ми перевели на потужності GigaCloud. Це компанія Лесторг, що займається деревообробкою та продажем будівельних матеріалів.

Обрати українського оператора компанію Лесторг переконала швидкість передачі даних. GigaCloud надає канал підключення швидкістю в 100 MB, у той час як у європейському сегменті наявні канали лише на 5 MB. Це задовольняло основну вимогу Лесторг: високу швидкість роботи з базою в товстому клієнті через VPN.

Для зберігання бази й розгортання VPN-мережі TQM Systems запропонували тариф VM-4 сервера S-Cloud. Це 4 GB оперативної пам'яті, 50 GB системного диску на двоядерному процесорі за 960 гривень в місяць. Перехід на віртуальний сервер GigaCloud в рази збільшив швидкість роботи з 1С.

Також я хотів би відзначити роботу вашої служби підтримки – оперативно, швидко, приємно співпрацювати!

Про переваги ERP в хмарі

Як ви прийшли до рішення інтегрувати модулі 1С в хмару?

Без ERP і CRM, інтегрованої з інтернет-магазином або корпоративним сайтом, не може існувати жоден бізнес. Наші клієнти все частіше розробляють внутрішні проекти, в яких веб-сервіси «під себе» інтегруються з 1С. Найчастіше це модулі виробничого й логістичного планування, сервісного обслуговування.

Компаніям потрібні системи, дружні до змін. Монолітні, громіздкі структури (як 1С: УПП), які через низьку вартість коробки й доступність фахівців встановлені повсюдно, вже не витримують конкуренції. API (готовий код для створення додатків – прим. GigaCloud) «розв'язав руки» підприємцям: бізнес може поступово й модульно інтегруватися зі своєю встановленою 1С. Такі сервіси вимагають комп'ютерних потужностей, високої продуктивності й стабільної роботи заліза, що вирішується орендою віртуального сервера.

Поява хмари змінила структуру бізнесу й ринок. Ігнорувати переваги хмарної ERP та хмарних SaaS-сервісів неможливо.

Які переваги хмар ви виділяєте?

TQM Systems надають комплексні послуги з побудови сервісно-орієнтованої архітектури Cloud-ERP. Більшість проектів пов'язані з розробкою веб-модулів і SaaS-рішень з подальшою інтеграцією цих (розроблених з нуля або вже готових) веб-додатків через API з 1С. Оптимальним рішенням для розгортання систем і розміщення бази даних додатків є орендовані сервери, оскільки вони забезпечують:

● високу продуктивність і швидкість роботи хмарних сервісів;

Використання хмари підвищує продуктивність робочих станцій і ноутбуків, адже більшість програм запускаються на сервері, розвантажуючи ПК.

● постійну доступність 1С;

Працівники мають доступ до бази з будь-яких пристроїв, ТОПи можуть переглядати звіти на мобільному, постачальники/дилери/покупці можуть заходити до свого кабінету з будь-яких пристроїв і дивитися залишки товарів.

● необмежений обсяг ресурсів відповідно до поточних потреб;

Бракує пам'яті й місця? З орендованими віртуальними серверами можна розширитися без витрат ресурсів на організацію цього процесу.

● економію на обладнанні та обслуговуванні.

Які проблеми клієнта допоможе вирішити встановлення 1С на хмарний сервер?

По-перше, клієнту більше не потрібно:

  • займатися розгортанням власної архітектури, налаштуванням і підтримкою ПЗ;
  • забезпечувати безпеку і відмовостійкість;
  • турбуватися про фізичну цілісність сервера.

По-друге, встановлення 1С на хмарний сервер вирішить питання, пов'язані з:

  • ризиком вилучення серверів (хмарний сервер має опцію «відключення натисканням однієї кнопки»);
  • адмініструванням заліза;
  • розподілом витрат – оренда серверів, як і оренда 1С, допоможе перейти на модель ОРЕХ.

TQM Systems використовує мікросервісний підхід до IT-архітектури, завдяки якому наші клієнти успішно реалізують бізнес-стратегію й збільшують прибуток, поступово вибудовуючи хмарну ERP. При такому підході вона є одним із головних активів бізнесу клієнта.

TQM Systems – партнер GigaCloud, який надає послуги з оренди 1С, програмних модулів і сервісів, а також супроводу 1С на наших хмарних серверах. Замовити пакети послуг компанії можна на сторінці TQM Systems у нашому маркетплейсі.

subscribe

Підписатись на новини

Залиште свій Email, и будьте завжди в курсі свіжих новин!