SAP Business One у хмарі GigaCloud: як «Нові Продукти» провели цифрову трансформацію бізнесу

Кейси

Автор: GigaCloud

03.08.2022

Щоб бути на крок попереду конкурентів один із найбільших виробників напоїв та снеків в Україні впровадив SAP Business One та розмістив її у приватній хмарі GigaCloud.

Група компаній «Нові Продукти» виробляє 220 найменувань напоїв та снеків під 17 брендами та експортує свою продукцію до 19 країн світу. Щодня підприємством обслуговується понад 25 тисяч замовників і 106 тисяч активних торговельних точок у всьому світі. Серед брендів компанії: APPS, «Природне Джерело», SHAKE, NON STOP, PIT BULL, KING’S BRIDGE, REVO, EatMe, GREEN ENERGY, FRIDAY, «Біртейль», «Жашківський Кабан», «Жашківське», BIRZHA та інші. «Нові Продукти» входять до реєстру найбільших платників податків України.


Завод ГК «Нові Продукти» у Жашкові


Завдання

Група компаній «Нові Продукти» виробляє продукцію на заводі у Жашкові. У цехах встановлене сучасне обладнання, а процес виробництва відповідає світовому стандарту якості та безпеки харчових продуктів ― Food Safety System Certification 22000. Крім цього, компанія проводить цифрову трансформацію та впроваджує нові сервіси. Все це не можливо без відмовостійкої ІТ-інфраструктури. Починаючи з 2017 року компанія перенесла у хмару GigaCloud всі свої критично важливі програми та сервіси: бухгалтерський софт, систему документообігу, бази даних, програми для роботи з контрагентами, систему для автоматизації роботи торгових представників та мерчандайзерів тощо. Сьогодні з цими сервісами та програмами працюють 600 співробітників компанії.

З постійним розвитком підприємства стала помітною проблема фрагментованості IT ландшафту та відсутності системи для управління виробництвом. Не менш гострим стало питання недостатньо ефективної взаємодії підрозділів між собою та висока залежність роботи підприємства від людського фактора.

У компанії вирішили впровадити єдину систему управління виробництвом.


Броварня ГК «Нові Продукти» у Жашкові

Рішення

Для впровадження «Нові Продукти» обрали рішення SAP Business One. Все через HANA — найсучаснішу на сьогодні базу даних, що об’єднує в собі переваги баз OLTP та OLAP.

Перевагою впровадження SAP B1 є можливість зв’язати всі процеси у єдиній системі: продажі, логістику, виробництво, закупівлі, фінанси, R&D тощо. Важливим також є покращення планування та усунення нерівномірності у попиті, постачанні та виробництві, що викликає або втрати в продажах, або втрати від неможливості реалізувати вже вироблену продукцію.

За допомогою у впровадженні ERP-системи фахівці «Нові Продукти» звернулися до компанії TG Consulting. Розміщувати систему вирішили у приватній хмарі GigaCloud з двох причин.

По-перше, SAP має легко інтегруватися з усіма програмами та сервісами, які використовує підприємство. Тому краще, щоб все знаходилося в одному середовищі. По-друге, при розміщенні SAP у хмарі закордонного оператора можлива висока затримка при доступі до IT-інфраструктури, що обумовлено територіальною віддаленістю хмарного майданчика.

Фахівці «Нові Продукти» тестували хмару Azure від Microsoft. Тести показали, що затримка при доступі до інфраструктури у хмарі Azure складає від 37 до 60 мілісекунд, що є критичним показником для роботи SAP. Фахівці підприємства прагнули відійти від таких затримок і тому обрали хмару GigaCloud, затримка у якій складає всього одну мілісекунду.

Також для роботи підприємства важлива відмовостійкість IT-інфраструктури, вона має бути доступною 24/7, оскільки виробництво та відвантаження готової продукції відбувається цілодобово, а його розвезення в мережеві точки ― переважно вночі та рано вранці. Від стабільної роботи усіх програм та сервісів залежить вся робота підприємства. Простій IT-інфраструктури — це зупинка роботи усієї компанії. Година простою IT-сервісів рівноцінна втратам компанії в понад 1 млн грн.


Велику увагу ГК «Нові Продукти» приділяє ефективному впровадженню сучасного екологічного обладнання


Результат

Фахівці групи компаній «Нові Продукти» спільно з фахівцями TG Consulting почали впроваджувати SAP у 2020 році. Це непростий та тривалий процес, оскільки спочатку інтегруються важливі блоки, від яких залежить робота ланцюга постачання (закупки, продажі), а потім поступово ― виробництво, склади. За цей час спільними зусиллями обох компаній вдалося:

 • Створити новий перелік SKU (ідентифікатор товарної позиції), що має єдиний формат та відповідає потребам всіх підрозділів. Перевести продажі на новий формат SKU.
 • Щоденно отримувати дані по продажах і залишках дистриб'юторів.
 • Використовувати прогнози продажів для розрахунку необхідного залишку на складах дистрибуторів.
 • Відстежувати негативний залишок по складах дистриб'юторів.
 • Впровадити в SAP B1 модуль бюджетування.
 • Запустити в експлуатацію механізм MRP (планування потреби у сировині та матеріалах).
 • Підготувати підприємство до наступного етапу автоматизації виробництва на базі стандарту MRP II (планування виробничих потужностей).
 • Суттєво знизити кількість помилок у роботі підприємства через людський фактор.

«Впровадження виробничого модулю забезпечує відповідність стандартам безпеки харчових продуктів через партіонний облік та відповідну простежуваність продукції вздовж всього ланцюга постачання: від сировини до полиці в магазині, дає можливість розрахунку та оцінки собівартості наперед, дозволяє оптимально завантажити виробничі потужності та мінімізувати їхні переналагодження, мінімізувати простої обладнання через аварії шляхом виконання плану попереджувальних ремонтів, ― говорить Андрій Белінський, CIO групи компаній “Нові Продукти”. ― Працівнику для виконання таких завдань знадобилося б багато часу, а результат міг би бути неточним, оскільки людський фактор нікуди не дівся. SAP робить це достовірно та без помилок».

Два роки SAP успішно працює у приватній хмарі GigaCloud. Хмара надала підприємству низку переваг:

 • Оренда хмарної інфраструктури для розміщення SAP звільнила від витрат на покупку додаткового обладнання.
 • Хмарна інфраструктура ― готовий до роботи сервіс, не потрібно було чекати місяці поки замовлять та привезуть обладнання.
 • Гнучкість хмари дозволяє збільшувати чи зменшувати кількість ресурсів за потреби.
 • Низька затримка при доступі до ІТ-інфраструктури.
 • Відмовостійкість та збереження баз даних компанії.
 • Ресурсами у хмарі користується лише компанія «Нові Продукти», що гарантує високу продуктивність та безпеку.
 • Можливість отримати своєчасну цілодобову технічну підтримку від фахівців GigaCloud.

«Впровадження SAP Business One ― перший, але істотний крок назустріч ще більш сучасній, продуктивній, відповідальній та перспективній співпраці з дистриб’юторами та клієнтами, і врешті ― своєчасному та цілковитому задоволенню потреб кінцевого споживача, ― резюмує Андрій Белінський, CIO групи компаній “Нові Продукти”. ― Хмарна інфраструктура від GigaCloud дозволяє нам розвивати та вдосконалювати наш бізнес ще швидше та безпечніше».

subscribe

Підписатись на новини

Залиште свій Email, и будьте завжди в курсі свіжих новин!