All U need is cloud! Навіщо SMB потрібні хмари?

Навчання

Автор: GigaCloud

16.06.2017

ЧИТАТЬ НА РУССКОМ

Хмари мають величезний набір можливостей: від зберігання й обробки будь-якого обсягу даних до розміщення віртуальних дата-центрів. Якщо ви активні в онлайні, ви так чи інакше використовуєте хмари: наприклад, зберігаючи фото в GoogleDrive або спілкуючись у Skype. Проте сфера застосування хмарних сервісів набагато ширша: повний перехід ІТ в хмару – лише питання часу.

Чому? Хоча б через те, що хмара – це ваша власна IT-інфраструктура, але розташована на потужностях провайдера послуг. Тобто в хмарі турботи про адміністрування сервера, розподіл завантаження та швидкодію систем берете на себе не ви або ваші співробітники, а фахівці сервісної компанії.

Як це влаштовано?

З технічної точки зору хмара – це віртуальні машини, організовані на групі фізичних серверів: аналог «заліза» й виділених серверів VPS (Virtual Private Server). Хмари не вимагають обслуговування з боку замовника, а розподіл ресурсів у них більш гнучкий, ніж у VPS.

Хмарний сервер – найкращий варіант для підприємців малого та середнього бізнесу, яким необхідне швидке ІТ-середовище за фіксованою ціною і з певними потужностями процесора, об'ємом оперативної пам'яті й жорсткого диска. Послуги під запити SMB (small and medium businesses) сьогодні є у ряда хмарних операторів. У GigaCloud це хмарні сервери S-Cloud. Тарифи починаються від 210 грн/міс, а готові конфігурації дозволяють підібрати продукт під конкретні вимоги.

Сьогодні і в Україні, і в світі SBM – сегмент ринку, що розвивається найактивніше. Його частка серед клієнтів хмарних операторів – 57%. Але, незважаючи на це, в Україні невеликі компанії все ще з побоюванням ставляться до міграції в хмару.

Чому SMB побоюється хмарних сервісів?

Відповідь: через недостатнє знання ринку віртуальних рішень. Схема роботи хмари все ще незрозуміла великій кількості підприємців. Стурбованість за збереження даних при передачі їх «на аутсорс» досить висока, а тому відмовитися від фізичного обладнання власники бізнесу ще не готові.

Неготовність SMB ґрунтується на страху інновацій, який пов'язаний із нерозумінням переваг хмари.

Як же перейти цей Рубікон? Вивчити хмарне питання.

Чому хмари – це круто

Скорочення витрат

Віртуальна інфраструктура звільняє від необхідності:

  • утримувати й оновлювати серверний парк;
  • оплачувати роботу фахівця з догляду за «залізним звіром».

Робота в хмарі – це відсутність фінансових та емоційних витрат на ремонт, організацію простору й оплату рахунків. А якщо специфіка вашого бізнесу дозволяє співробітникам працювати віддалено, викреслювати можна й статтю витрат на оренду приміщення (офісу, бухгалтерії, серверної).

Хмара звільняє фінанси й дозволяє вкласти їх у розвиток бізнесу.

Замовляючи готовий хмарний сервер у GigaCloud, ви отримуєте цілісну віртуальну інфраструктуру – ІааS. Віртуальний сервер не потрібно оновлювати, йому не загрожують ні «падіння», ні пожежі. Ви плануєте витрати та розподіляєте витрати на оренду за часом, переходячи від капітальних витрат (CAPEX) до операційних (OPEX).

Розподіл ресурсів

Те, що швидко масштабувати свою IT-інфраструктуру на фізичному обладнанні неможливо – це зрозуміло. А як щодо бюджетних варіанттів оренди віртуальних ресурсів – зокрема, VPS?

Так, вони приваблюють низькою вартістю, але суттєво програють хмарним серверам в технічному плані. У VPS обчислювальні ресурси й оперативна пам'ять рівномірно розподіляються між усіма клієнтами. Якщо у вашого сусіда на фізичному сервері різко зросте трафік, вашому сервісу доведеться поділитися ресурсами – на шкоду собі.

Хмарні сервери для малого та середнього бізнесу – це:

1. Доступність підключення.

Завдяки віртуалізації інфраструктури, ви можете підключатися до сервісів з будь-яких пристроїв, в будь-якому куточку світу, в будь-якому настрої. Це стосується як управління хмарним сервером (налаштувань, доналаштувань, створення резервних копій), так і доступу до сервісів у хмарі (системам обліку, CRM, ERP).

2. Доступність даних.

Синхронізація процесів у компанії з безліччю підрозділів може обернутися катастрофою, якщо кожен з них зберігає дані на власному сервері. Хмари централізують інформацію, працювати з нею стає зручніше. Це очевидна перевага, наприклад, для рітейлу: спостереження за процесом продажів більше не вимагає вашої присутності на кожній торговельній точці. Централізація даних і сервісів важлива і для транспортних компаній, і для інших галузей бізнесу.

3. Доступність обслуговування.

Управляти хмарою просто – виконати налаштування серверів може навіть працівник з мінімальними знаннями ІТ. До того ж, фахівці техпідтримки GigaCloud завжди готові прийти на допомогу клієнтам.

Розгортання інфраструктури в хмарі не вимагає багато часу, що знову повертає нас до розмови про фінансову вигоду. Ви економите час на обслуговування інфраструктури, присвячуючи його питанням бізнесу.

Шлях в хмари – це шлях найменшого опору.

Безпека систем і даних

Віртуальні системи не бояться часу, негоди і людського фактору. Як можна нашкодити тому, що не можна «помацати»?

Архітектура наших хмар передбачає дзеркальне дублювання інфраструктури: дані надійно захищені, пауз в роботі немає. Фізичний захист гарантований TIER 3 рівнем безпеки наших дата-центрів (резервування всіх каналів зв'язку, систем і обладнання, відеонаглядом та охороною 24/7). Відмовостійкість S-Cloud хмар сягає 99,5%.

Для міграції критично важливих даних потрібна повна довіра до хмарного оператору. Ми зацікавлені в безпеці наших хмар рівно настільки ж, як ви зацікавлені в процвітанні вашої справи.

Тому що хмари - це наш бізнес.

Тож, обираючи хмари, підприємці малого та середнього бізнесу позбавляють себе від:

  1. Витрат на підтримання фізичної IT-інфраструктури.
  2. Проблем, пов'язаних зі слабкою ізоляцією ресурсів на виділених серверах.
  3. Турбот по забезпеченню охорони даних.

Мігруючи в хмари, ви отримуєте готову інфраструктуру з цілодобовим доступом з будь-якого куточка світу. Вести бізнес стає простіше.

subscribe

Підписатись на новини

Залиште свій Email, и будьте завжди в курсі свіжих новин!