Чому контейнери — це майбутнє віртуалізації

Навчання

Автор: GigaCloud

01.08.2019

Контейнерну інфраструктуру як сервіс надають такі світові IT-гіганти, як Google, Amazon, Digital ocean. Контейнери — світовий тренд, який поки не поширений в Україні. Жоден український хмарний провайдер не має в своєму портфоліо такого продукту. Ми першими запустили в тестовому режимі кластер контейнерної віртуалізації Kubernetes. Розповідаємо, що таке контейнери і чому за ними майбутнє.

Що таке контейнери

Контейнери — це новий рівень віртуалізації IT-інфраструктури. Вони ізолюють окремі процеси всередині однієї ОС і запускають їх з загальним доступом до бібліотек та ресурсів цієї ОС. Завдяки контейнерам кожен окремо запущений додаток зберігає всі переваги хмари: резервованість, безперебійність роботи, масштабованість, автоматичне керування.

Контейнери — ідеальне рішення для динамічних і високонавантажених сервісів, таких як держпослуги, великі інтернет-магазини та маркетплейси.

Як це працює

З контейнерами складна IT-інфраструктура працює подібно до живого організму. Вона складається з «клітин» - контейнерів, які «ростуть» і при необхідності «відмирають». За здоров’ям такої системи стежить внутрішній «імунітет» — служби моніторингу та планування, які визначають, скільки необхідно ресурсів і запущених функцій для обробки всіх запитів. У контейнерному середовищі немає часу та необхідності окремо конфігурувати і налаштовувати кожен сервер та віртуальну машину. Це робить оркестратор.

Всі компоненти, необхідні для запуску програми, упаковуються як один образ і можуть використовуватися повторно. Додаток у контейнері працює в ізольованому середовищі та не використовує пам’ять, процесор або диск хостової операційної системи. Це гарантує ізольованість процесів всередині контейнера.

Переваги контейнерів

  • Гнучкість та швидка масштабованість. Контейнери можна створювати швидше, ніж віртуальні машини, і так само швидко, і легко їх видаляти.
  • Ізольованість та безпека. Додатки в контейнерах не конфліктують між собою і використовують загальні ресурси ОС.
  • Легкість. У контейнері знаходиться лише додаток, завдяки чому він швидко запускається, зупиняється і переміщується між хостами.
  • Ефективне використання ресурсів. Контейнери використовують ядро ОС, а це значить, що гостьова операційна система не потрібна.
  • Єдине середовище розробки. Робота контейнера не залежить від того, який використовується гіпервізор, і в якій хмарі знаходиться інфраструктура.

Чому виникла ідея контейнеризації

Головна причина розробки технології контейнеризації — поява складних і високонавантажених IT-інфраструктур. Для їхньої повноцінної роботи необхідно забезпечити надійність кожного окремого елемента та мінімізувати їхній вплив один на одного. Потрібна операційна система та ПЗ, які зможуть «завертати» ці елементи в контейнери, дробити великі та монолітні IТ-інфраструктури на безліч дрібних, незалежних елементів, взаємодіючих між собою як одне ціле.

Рішення було знайдено в 2013 році, коли випустили перший інструмент для реалізації контейнерів на ОС Linux — Docker. Влітку 2014 року запустили інструмент для автоматизації управління контейнерами (оркестрації) — Kubernetes.

subscribe

Підписатись на новини

Залиште свій Email, и будьте завжди в курсі свіжих новин!