Публічна, приватна або гібридна: як вибрати потрібну хмару

Навчання

Автор: GigaCloud

19.10.2018

Існують різні варіанти використання хмарних сервісів. Публічна, приватна або гібридна — яка хмара краща? Вибір конкретної моделі залежить від потреб вашого бізнесу. Розбираємося в особливостях хмарних сервісів.

Публічна хмара

Найпоширеніший спосіб використання хмарних технологій. Все «залізо», програмне забезпечення, інфраструктура належать провайдеру, він же займається його обслуговуванням через свій штат IT-фахівців. Клієнти лише орендують необхідні обчислювальні потужності. Публічна хмара незамінна, коли потрібно організувати роботу великої кількості людей і мати запас IT-ресурсів в разі пікових навантажень. Переваги публічної хмари:

  • оптимізація витрат. Не потрібно купувати сервер, обладнання можна взяти в оренду;
  • зручне техобслуговування. Сервісом займається провайдер;
  • масштабування. IT-ресурси можна швидко збільшувати і так само швидко зменшувати;
  • надійність. Провайдери хмарних сервісів дбають про безперебійність наданих послуг. Резервні сервери, генератори в разі відключення електрики — все це простіше орендувати, ніж організувати самостійно.

Приватна хмара

Клієнт користується хмарою, розгорнутою на власних серверах. Сервери можуть бути встановлені в приватному дата-центрі або на орендованому майданчику провайдера. Останній надає лише місце для зберігання «заліза», його обслуговуванням і установкою хмарного ПО займається компанія-власник. Приватні хмари — вибір державних компаній або фінансових організацій, для яких важлива висока інформаційна безпека. Переваги приватної хмари:

  • повна персоналізація. Сервери і ПЗ можна налаштовувати під будь-які специфічні потреби;
  • підвищена безпека. Дані доступні лише певним користувачам, що означає більше контролю за зберіганням інформації.

Гібридна хмара

Поєднує найкраще з двох світів. У цій схемі інформація розподілена між публічною і приватною хмарами, що дає більше гнучкості у використанні ресурсів. В публічній хмарі можна зберігати важкі масиви інформації з меншими вимогами до безпеки, наприклад, пошту співробітників. У приватному — критично важливу для бізнесу інформацію, наприклад, фінансові звіти. В гібридній хмарі можливе використання технології cloud bursting, коли додаток або ресурс працюють на приватній хмарі, а під час пікових навантажень тимчасово використовують ресурси публічної хмари. Переваги гібридної хмари:

  • захист інформації. Конфіденційні дані зберігаються на приватних серверах;
  • гнучкість. Під час пікових навантажень на інфраструктуру можна використовувати ресурси публічної хмари;
  • оптимізація витрат. Додаткові ресурси, що надаються публічною хмарою, використовуються лише у разі необхідності.
subscribe

Підписатись на новини

Залиште свій Email, и будьте завжди в курсі свіжих новин!