Сценарії використання IaaS для бізнесу

Навчання

Автор: GigaCloud

20.01.2021

Часто хмарні сервіси асоціюються з відмовою від власного обладнання. Однак їх можна використовувати для різних цілей: резервне копіювання даних, аварійне відновлення, розробка та тестування ПЗ, підключення додаткових серверних потужностей під час високої активності, винесення конкретного бізнес-додатку в хмарне середовище, аналіз великих даних, тестування пілотних та тимчасових проектів тощо.

Наприклад, компанії у сфері охорони здоров'я використовують хмару для збору та обробки медичних даних, щоб забезпечити пацієнтам кваліфіковану медичну допомогу. Агрокомпанії зберігають та обробляють у хмарі великі масиви даних, які допомагають їм у точному землеробстві. Розробникам відеоігор хмара необхідна, щоб надавати онлайн-ігри користувачам по всьому світу.

Кожен вибирає, який сценарій хмари використовувати, виходячи зі своїх бізнес-задач. І тут на допомогу приходить GigaCloud. На етапі онбордінгу технічні фахівці хмарного оператора безкоштовно проводять аудит, розраховують кількість необхідних технічних ресурсів, формують вимоги до хмарної інфраструктури та вираховують її вартість володіння. GigaCloud оптимізує інфраструктуру за результатами тестування і надалі забезпечує її оптимальну роботу, експлуатацію та модернізацію ресурсів.

GigaCloud виділяє шість основних сценаріїв, за якими будується хмарна інфраструктура.

Сценарій 1: Хмара ― VDC

У базовому наближенні хмара ― це віртуальний дата-центр, який складається з процесорних ядер, оперативної пам'яті, дискового простору (Fast SSD, SSD або HDD) і мережі (публічної IP-адреси, віртуального маршрутизатора, міжмережевого екрану та каналу 100 Мбіт). З цих обчислювальних ресурсів можна зібрати все що завгодно: тестове середовище, надійну відмовостійку інфраструктуру для продуктива, безпечне середовище для бухгалтерії або продажів.

Сценарій 2: Хмара + ПЗ в оренду

Коли для роботи потрібні не лише ресурси, а й додаткові софтверні рішення та інструменти, оператор може надати в оренду ліцензії Windows, SPLA, Cisco MSLA або Veeam. Наприклад, користувач побудував щось на SQL, а потім переїхав на якусь іншу СУБД. Від підписки на SQL-ліцензію можна просто відмовитися. А якби купив ліцензію, витратив би багато грошей, а по факту не використовував.

Сценарій 3: Хмара + резервне копіювання

Всі компанії піклуються про збереження даних і хочуть зробити свою хмарну інфраструктуру більш надійною. До ресурсів з розгорнутими додатками оператор пропонує послугу резервного копіювання за допомогою ПЗ Veeam та місце у сховищі для зберігання резервних копій.

Сценарій 4: Хмара з DRaaS

Для максимально швидкого відновлення інфраструктури в разі аварії GigaCloud пропонує додатково побудувати резервний дата-центр, який синхронізується з основною інфраструктурою за допомогою ПЗ Veeam або VMware vCloud Availability.

Сценарій 5: Хмара з «залізом»

Цей варіант дозволяє тримати критичні для бізнесу додатки в тому стані, в якому вони працюють на власній інфраструктурі, а всі нові дії проводити у хмарі.

Сценарій 6: Декілька хмар

Оператор надає різні інфраструктури для різних завдань: віртуальні дата-центри на VMware, кластери Kubernetes, хмару на OpenStack, приватну хмара на VMware або OpenStack.

Якщо ви вирішили мігрувати у хмару або у вас виникла задача, яку можна вирішити за допомогою хмарних сервісів, для початку безкоштовно проконсультуйтеся з хмарним оператором і замовте тестування. Комерційна експлуатація хмари почнеться тільки після того, як ви переконаєтеся, що хмарна інфраструктура працює ідеально.

subscribe

Підписатись на новини

Залиште свій Email, и будьте завжди в курсі свіжих новин!