Штучний інтелект для бізнесу: чому вигідно дружити з розумними машинами

Навчання

Автор: GigaCloud

21.11.2022

Штучний інтелект сьогодні — драйвер розвитку бізнесу. Завдяки йому можна швидко приймати якісні рішення, не витрачати час на рутинні задачі та влучно реагувати на виклики ринку. Тому AI — вже давно не модний тренд, а необхідність. У чому його переваги і яким чином ви можете використовувати інструмент у своїй компанії — розбираємося далі.

Що таке Artificial Intelligence

Штучний інтелект — це не одна конкретна технологія, а комплекс алгоритмів і систем, які дозволяють машинам імітувати людські розумові здібності. Він здатний розпізнавати та аналізувати інформацію, а потім — робити висновки, щоб приймати рішення, як людина.

Головна особливість ШІ — здатність до постійного самовдосконалення. Завдяки машинному навчанню він не просто діє згідно з інструкцією, а безперервно тренується для вирішення з кожним разом усе складніших задач. На основі створених алгоритмів AI сортує інформацію, знаходить закономірності, запам'ятовує правильні/неправильні відповіді.

Помітний прогрес у навчанні відбувся після створення нейронних мереж. Це дозволило покращити machine learning — створити його потужний підвид deep learning. За допомогою нейромереж машина вчиться розпізнавати великі обсяги інформації шарами. Тут формула проста: чим більше шарів обробляє машина, тим розумнішою вона стає.

Довгий час розвиток технологій стримувала висока вартість потужних комп'ютерів для обчислювальних операцій. Але ситуацію змінили хмарні платформи. Вони зробили обчислювальну інфраструктуру доступною, що дозволило активніше використовувати штучний інтелект в освіті, медицині, науці та, звісно, у різних галузях бізнесу.

Картинка «AI for Business» згенерована сервісом Deep AI

Навіщо AI вашому бізнесу

Гнучкість, висока швидкість ухвалення рішень, здатність адаптуватися під потреби клієнтів — важливі умови успіху будь-якої компанії на ринку. Забезпечити їх під силу саме штучному інтелекту. Що він робить:

 • Підвищує ефективність автоматизації. Дозволяє автоматизувати безліч рутинних задач: таргетована реклама, обслуговування клієнтів, складські роботи, управління технікою. Це дає можливість співробітникам більше часу приділяти креативним питанням.
 • Покращує прогнозування. Сильна сторона Artificial Intelligence — вміння аналізувати велику кількість змінних. Припустимо, потрібно зробити прогноз купівельної активності в наступному сезоні. Ручне прогнозування буде надскладним, а от машина впорається на відмінно — на основі великих масивів інформації вона визначить тенденції, підкріпивши їх цифрами.
 • Посилює персоналізацію. Аналізуючи дані про поведінку користувачів, AI вміє пріоритезувати контент і персоналізувати пропозиції на сайтах, покладаючись на минулі зацікавлення.
 • Допомагає в питаннях ціноутворення. Сервіси ціноутворення дозволяють визначити оптимальну вартість товарів, враховуючи потрібні економічні параметри — собівартість, попит, маржа тощо.
 • Захищає від кібератак. Спеціальні інструменти можуть відслідковувати аномальну поведінку програм або файлів, а потім блокувати їх у разі потенційної загрози. Така опція особливо актуальна для компаній, де працюють зі значними обсягами конфіденційних даних користувачів.


Картинка «GigaCloud» згенерована сервісом Hotpot

Як бізнес уже використовує AI

Якщо брати до уваги тільки теорію, може здатися, що Artificial Intelligence — дещо з області фантастики. Але це міф, адже багато компаній давно активно впроваджують AI. Наприклад, для таких цілей:

 • Персоналізація контенту. Напевно, найвідоміший приклад персоналізації — Netflix. Коли потрібно підібрати контент саме для вас, система спершу збирає інформацію: що, коли, на якому девайсі ви дивилися. Далі алгоритм обирає кілька варіантів контенту, враховуючи ваші уподобання. Потім запускається тестування, під час якого визначається найбільш клікабельна обкладинка серіалу чи фільму — цю пропозицію ви бачите в рекомендаціях. Коли накопичується більше даних, рекомендації змінюються.
 • Автоматизація рітейлу. У маркетах Amazon Go високотехнологічні камери слідкують за поведінкою кожного покупця від моменту входу до оплати товару. За допомогою зібраною ними інформації ШІ визначає найбільш популярні позиції у конкретних типів покупців, а потім надає рекомендації щодо зміни цінової політики. Мережа Walmart використовує AI у маркетах Intelligent Retail Lab з метою контролю асортименту та якості продукції. Датчики відслідковують завантаження полиць і термін дії продуктів, щоб своєчасно передавати інформацію консультантам.
 • Індивідуальні рекомендації товарів. Сучасні рітейлери пішли далі, ніж просто пропозиція схожих товарів. Наприклад, на сайті INTERTOP є продукт Pick Up Look, який завдяки штучному інтелекту допомагає підбирати цілі образи. Користувач має надати низку бажаних характеристик товарів, а алгоритми підберуть ідеальний look.
 • Голосовий/візуальний пошук. Хочете щось знайти у мережі, проте не маєте часу на введення довгих фраз у пошуковику? Проговоріть запит віртуальним помічницям Siri чи Alexa, або завантажте зображення схожого об'єкта в Google Lens чи Pinterest Lens. А алгоритми самі швидко знайдуть бажані пропозиції.
 • Обслуговування клієнтів. AI може не тільки розрахувати на касі чи обрати фільм на вечір, але й вибрати страховку та допомогти з кредитуванням. Наприклад, так відбувається у фінтех-компанії Ant Group. Тут рішення про видачу займів, кредитні ліміти або оформлення страхових полісів приймає машина. А безпосередньо співробітники займаються стратегією розвитку продуктів, дизайнерськими рішеннями, технічними інноваціями.
 • Допомога у залучені та розвитку співробітників. Завдяки вмінню аналізувати та прогнозувати дані ШІ забирає на себе чимало функцій HR-спеціалістів. По-перше, він пришвидшує пошук співробітників. Наприклад, HURMA пропонує продукт з AI, який, просканувавши усі резюме, визначає найбільш релевантних кандидатів. По-друге, полегшує адаптацію новачків. Так, у Slack чат-бот Plop допомагає познайомитися з колегами, а Leo — регулярно вимірює рівень залученості співробітників. По-третє, покращує розвиток працівників: підбирає індивідуальний режим навчання для вдосконалення конкретних скіллів. У компанії VirtualSpeech штучний інтелект поєднують з VR-технологіями, щоб апгрейдити професійні навички в реалістичних умовах.


Картинка «Cloud Services» згенерована сервісом NightCafe

Як швидко бізнес впроваджує AI

Враховуючи переваги ШІ, усе більше компаній прагнуть використовувати технології у своїй діяльності. Про це свідчить вибіркове опитування Morning Consult на замовлення IBM. Частка компаній, які почали використовувати AI, у 2022 році зросла на 4%, в порівнянні з минулорічними показниками. Тепер вона становить 35% світових підприємств.


Згідно з опитуванням, найбільше компаній впроваджують ШІ у таких країнах:

 • Китай — 58%
 • Індія — 57%
 • Італія — 42%
 • Сінгапур — 39%
 • ОАЕ — 38%
 • Німеччина — 34%

Також опитування показало, які середовища хмарних обчислень для ШІ найчастіше використовує бізнес: 43% підприємств віддає перевагу приватним хмарам, 32% — гібридним або одразу кільком, 13% — публічним, і тільки 8% — локальним серверам.

Пам'ятайте: AI — не чарівна паличка для вирішення усіх проблем бізнесу, але незамінний помічник в його розвитку. Перекладіть на технології обробку даних, щоб звільнити команду від рутинних операційних задач заради складніших стратегічних питань — і отримаєте нові перспективи для якісного зростання.

subscribe

Підписатись на новини

Залиште свій Email, и будьте завжди в курсі свіжих новин!