Дайджест хмарних новин: грудень

Новини компанії

Автор: GigaCloud

29.12.2018

Космічні технології від IBM Cloud та Amazon Web Services, повернення Dell в хмарний бізнес, хай-тек футбол від «Манчестер Сіті» та завершення модернізації відмовостійкої системи GigaCloud. Читайте останній дайджест хмарних новин 2018 року!

IBM Cloud та AWS на орбіті

Amazon Web Services (AWS) та IBM Cloud будуть використовувати супутникові канали зв'язку для своїх сервісів. Так, IBM Cloud співпрацює з організацією Cloud Constellation Corporation, яка розвиває мережу супутників для передачі і зберігання даних. У ССС заявляють, що їхні літаючі дата-центри готові розмістити до 5 петабайт інформації. Також з жовтня 2018 року IBM Cloud працюють з телеком-гігантом SES. Мета — дати клієнтам IBM Cloud доступ до хмарних сервісів з будь-якої точки планети.

В свою чергу, Amazon Web Services співпрацює з аерокосмічною компанією Lockheed Martin Corporation в їхньому проекті Verge. Це система з недорогих наземних антен, яка передає та збирає інформацію з супутників, пропускаючи її через хмарні сервери Amazon.

Причина виходу провайдерів на орбіту — експлуатація супутників зв'язку стає все доступнішою, а сама технологія передачі даних дозволяє поліпшити сервіс. Зокрема, підвищити безпеку даних в хмарі. На відміну від прокладених під землею і по морському дну кабелів, супутникові канали зв'язку неможливо фізично обірвати. За належного рівня шифрування інформації, супутники передачі даних краще захищені від хакерських атак, ніж наземні станції.

Гібридна хмара Dell

З 28 грудня Dell знову стала публічною компанією і розмістила свої акції на біржі — вперше з 2013 року. Для цього Dell викупили акції своєї дочірньої компанії VMware, найбільшого розробника ПЗ для віртуалізації. Поглинання VMware є не лише легальним способом розміститися на біржі без виплати величезного боргу Dell (близько $50 млрд). За допомогою своєї «дочки» компанія планує просувати власну гібридну хмару.

В 2018-му VMware придбали три хмарних стартапи: CloudHealth Technologies, CloudCoreo і Heptio. Вони розвивають продукти для управління бізнес-процесами в публічній хмарі і контролю витрат за хмарними ресурсами. Профіль Heptio — рішення для роботи у відкритому ПЗ Kubernetes, яке, як очікується, стане стандартом для розгортання гібридних середовищ в хмарі.

Хмарні технології для Manchester City

Футбольний клуб Manchester City отримав оновлену хмарну систему аналізу даних від SAP. Нове ПЗ SAP Challenger Insights дозволяє збирати й аналізувати дані просто під час гри. Тренери, аналітики клубу і гравці на лаві запасних можуть з планшетів оцінювати, яку тактику використовує їхній опонент, у чому її сильні і слабкі сторони, як краще їй протистояти.

Німецька IT-компанія SAP розробляє, окрім усього іншого, професійні додатки для спорту, які діють на базі хмарної платформи SAP HANA. Manchester City використовує продукти SAP для аналізу даних з 2015 року. Аналогічні програми є у Національної збірної Німеччини з футболу та футбольного клубу «Баварія» (Мюнхен).

Модернізація відмовостійкої системи GigaCloud

Ми повністю завершили модернізацію послуги Інтернет ядра GigaCloud, яку екстрено запустили 26 вересня цього року. На обох наших українських майданчиках — дата-центрах BeMobile і GigaCenter — ми побудували дворівневу систему маршрутизації.

Нова схема роботи організована так, що чотири наших маршрутизатори резервують одне одного і балансують навантаження між собою. Щоб убезпечити себе від можливих збоїв обладнання, ми тримаємо на складі підготовлений п'ятий маршрутизатор, який можна оперативно встановити замість будь-якого з чотирьох діючих. Проведені тести показали, що в разі виходу з ладу будь-яких компонентів системи, пропадання інтернету у клієнтів не перевищує 1-2 хвилини. Про технічні подробиці нової схеми роботи ми розповімо на найближчій IT-п'ятниці з GigaCloud, яка відбудеться 11 січня.

subscribe

Підписатись на новини

Залиште свій Email, и будьте завжди в курсі свіжих новин!