Як хмарні технології допомагають розвивати українську освіту

Новини компанії

Автор: GigaCloud

14.08.2020

Основа будь-якої освіти ― структура та мобільність. Структура, щоб зберігати знання, мобільність, щоб приймати нові та змінювати застарілі, неактуальні. Довгий час ми використовували радянську структуру освіти. Прийшов час змінити її під сьогоднішні реалії. Такою думкою поділився Антон Хвастунов, директор із розвитку бізнесу GigaGroup і співвласник компанії GigaCloud. У новому випуску YouTube-каналу GigaCloud About експерти в сфері освіти розповіли, як хмарні технології, економія, гнучкість та безпека можуть стати рушійною силою трансформації освіти.

У зйомках взяли участь Тетяна Курмаз, генеральний директор освітньої мережі А+, Андрій Табачин, співзасновник компанії EdPro, член наглядової ради львівського IT-кластеру, співзасновник львівського кластеру розвитку освіти та креативності, а також Татуся Бо, блогер, дитяча письменниця, радник партії «Демократична сокира» з питань освіти та культури.

«Освіта ― це безпосередня функція держави», ― каже Тетяна Курмаз. ― Тому дуже важливо, щоб необхідність освіти відчували всі: і забудовники, і бізнес. Наша країна займає 46 місце в світі за рівнем освіти, ми дуже близькі до Куби і Конго. А якщо говорити про індекс людського розвитку, то ми займаємо 88 місце. І це дуже засмучує».

Але в той же час нам пощастило, що ми маємо можливість технологічно перескочити кілька етапів розвитку сфери освіти ― впевнений Андрій Табачин. «Наприклад, в Англії десятиліттями вкладали в освіту, апгрейдили школи, купували нове обладнання. А сьогодні в Україні можна відразу купити сучасне обладнання тому, що в наших школах немає нічого. Декілька років тому ми запустили наш перший продукт ― набір для кабінетів фізики, для того, щоб уроки фізики та лабораторні роботи стали корисними та цікавими».

«Потрібно відходити від ведення паперових журналів, щоденників і переходити в онлайн. Це економія та інвестиції в майбутнє, які досить швидко окупаються та приносять набагато більше користі, ― вважає Тетяна Курмаз. ― Ми створили інформаційний портал, який включає особисті кабінети дітей і батьків. Протягом дня в кабінет додаються оцінки, зауваження, повідомлення. На порталі також є електронний журнал для педагогів, онлайн-бібліотека, методичні матеріали. Все знаходиться в одній системі, що дуже зручно. Але, на жаль, ми змушені дублювати всю цю інформацію в паперовий формат, оскільки входимо в загальну систему Міністерства освіти».

Віртуальну освіту слід будувати вже зараз. До цього вже мають бути готові і батьки, і вчителі. Починати потрібно 1 вересня ― такою є думка Татусі Бо. «Сучасні технології можуть врятувати школу від масиву непотрібного паперу, а спини школярів ― від громіздких портфелів. Слід відійти від паперової звітності та дати дорогу новим технологіям. Адже дітей, що народилися в сучасному світі, потрібно вчити по-новому».

Татуся Бо наводить приклад сучасних IT-компаній з віртуальними бібліотеками і технологіями, яких гостро потребує українська освіта.

Про YouTube-канал GigaCloud About
Канал створений у вересні 2019 року хмарним оператором GigaCloud. На каналі в доступній формі розповідається про хмарні технології, про те, як вони впливають на бізнес, проводяться регулярні інтерв'ю з експертами в сфері IT.

subscribe

Підписатись на новини

Залиште свій Email, и будьте завжди в курсі свіжих новин!