Щастя, свобода та хмари. Наш перший публічний звіт

Новини компанії

Автор: GigaCloud

12.01.2022

Наприкінці будь-якого циклу, тим більше такого значного як рік, заведено підбивати підсумки. Рідкісний випадок, коли ми вирішили не відходити від традицій і розповімо, як провели 2021 рік: що створили, покращили в послугах і як спростили життя нашим клієнтам.

«Цього року GigaCloud виповнилося п'ять років. Нас дуже добре прийняли на ринку, і наприкінці п'ятирічки ми маємо чим пишатися, ― каже Артем Коханевич, CEO GigaCloud. ― Ці п'ять років пролетіли дуже швидко, ми ледве встигали запам'ятовувати всі події. Тому вирішили запровадити практику публічного звіту, в якому щороку підбиватимемо підсумки. Так наші чинні клієнти знатимуть, що можуть і далі “спати спокійно”, а потенційні — що українським хмарним технологіям можна і треба довіряти. Що ж, почнемо».Модернізація серверного парку

У 2020 році ми вийшли на ринок приватних хмар із послугою PRO Cloud і почали зростати ще швидше. Рік тому в обладнання було інвестовано більше, ніж сумарно з 2016 по 2019 роки. Цього року ми інвестували ще більше — на закупівлю «заліза» витрачено майже 2 мільйони доларів і завдяки нашим клієнтам ми стали найбільшим в Україні клієнтом Lenovo та Intel у напрямку серверів та СЗД.


Наш програмно-апаратний комплекс сьогодні забезпечує роботу майже 7 тисяч віртуальних машин. А у сховищах міститься 8 петабайтів клієнтських даних.

Тепер обсяг оперативної пам'яті нашої інфраструктури становить 103 ТБ — це тисячі клієнтів та сервісів, якими користуються багато українців.Четвертий дата-центр та ще більше відмовостійкості

Щоб бути ближчими до клієнтів із Західної України та розвивати місцевий бізнес, у 2019 році ми відкрили регіональний офіс у Львові. А у 2021 збудували там новий хмарний кластер. Тепер ми будуємо проєкти на базі чотирьох дата-центрів, що дозволяє клієнтам з усієї України використовувати для розміщення своїх сервісів повноцінний георозподілений хмарний кластер. Першим великим сервісом, який працює за такою моделлю, став проєкт львівського єдиного квитка.ТОП-3 хмарних рішень за проханнями клієнтів

Чути клієнта — це головне, чого ми вчимося постійно. Тому у нашому портфелі з'явилися нові продукти, ідеї яких приніс сам ринок.

  • VDI (Virtual Desktop Infrastructure) — віртуальні робочі столи для безпечної та ефективної дистанційної роботи. VDI розгортаються на базі нашої приватної хмари PRO Cloud де і відбувається обробка даних. Співробітники клієнтів зможуть підключатися до корпоративних ресурсів та робочого столу з будь-якого пристрою та місця, де є інтернет. Ключовою особливістю сервісу є те, що дані замовника не залишають приватну хмару, а це запорука їхньої безпеки.
  • Хмара з графічними ядрами (GPU) для клієнтів, які мають специфічні навантаження: 3D-моделювання, AI/ML, віддалена робота з графікою. Для таких типів навантаження ефективнішим є використання GPU, а не CPU, оскільки інформація може оброблятися одночасно у безліч потоків. У такому разі прискорити роботу можна у 10-14 разів.
  • PaaS-платформа — публічна хмара на базі OpenStack з гіпервізором KVM. OpenStack дозволяє додавати нові функції за допомогою окремих модулів і надавати їх за моделлю Platform as a Service (PaaS, «платформа як послуга»). Це означає, що ми можемо надавати клієнту не просто віртуальні машини, а готові предналаштовані середовища, наприклад кластер Kubernetes, об'єктне сховище та ін.Новий рівень захисту даних

Щоб відповідати найвищим стандартам безпеки зберігання інформації, навесні 2021 року ми отримали сертифікат відповідності стандарту інформаційної безпеки PCI DSS. На цей час ми все ще є єдиним українським хмарним оператором, який має такий сертифікат.

Це дозволяє розміщуватись у нашій хмарі компаніям, які приймають, передають або зберігають дані міжнародних банківських карток. Один із ключових обов'язків сертифікованого за PCI DSS провайдера — наступні щоквартальні аудити системи інформаційної безпеки, що гарантує всім нашим клієнтам максимальну захищеність даних, розміщених у нашій хмарі.

Сервіс, техпідтримка та перша «служба щастя»

До кінця року відділ технічної підтримки виріс удвічі. Ми прагнемо, щоб замовники чули якнайменше гудків в очікуванні відповіді фахівця, а письмові запити були оброблені протягом 20 хвилин після звернення. З початку 2022 року такий рівень сервісу ми надаватимемо у будь-який час дня та ночі — 24/7.

Щоб наші клієнти отримували максимальну цінність та ефективність від використання хмарних сервісів, запустили відділ CSM (Customer Success Management), який називаємо відділом «клієнтського щастя». Фахівці відділу вирішують потенційні проблеми ще до їхньої появи, а також допомагають уникнути помилок і розібратися в продукті.Більше сертифікованих інженерів

Зростають не лише наші команди, а й кількість сертифікованих фахівців. У 2021 році в команді з'явився ще один «генерал від IT» — фахівець із сертифікатом VCAP (VMware Certified Advanced Professional), а ще четверо фахівців отримали сертифікат VCP (VMware Certified Professional).

Нові партнерства зі світовими вендорами

Восени ми отримали статус CCSP партнера компанії Red Hat в Україні (Red Hat Certified Cloud and Service Provider). Тепер можемо надавати клієнтам рішення на віртуалізації Red Hat, ліцензії на використання рішень Red Hat, таких як Openshift, Ceph та Gluster, і при цьому повноцінну вендорську підтримку. Найближчим часом наші фахівці зможуть виступати першою лінією підтримки для клієнтів із цими рішеннями.

Наприкінці року успішно пройшли аудит з боку компанії SAP та отримали сертифікат SAP Certified Provider of Cloud and Infrastructure Operations. Для цього побудували окремий кластер, який відповідає всім вимогам SAP. Тепер клієнти, які розміщують у нашій хмарі свої SAP-системи, будуть отримувати хороший продуктивний сервіс та можливість повністю користуватися підтримкою від SAP.

Вкотре GigaCloud підтвердив статус великого партнера VMware. У 2021 році ми стали Advanced-партнером (четвертий із п'яти можливих), а в січні 2022 очікуємо отримання максимального статусу Principal. На базі платформи VMware побудована публічна хмара E-Cloud, приватна хмара PRO Cloud, хмара для банків B-Cloud, сервіс віртуальних робочих столів VDI та багато іншого.

Проєкти року. ТОП-3 за складністю архітектури

Цього року у хмарах стартували сотні нових проєктів. Але є такі, якими ми по-справжньому пишаємося.

Приватна хмара для Data Science та системи віддалених робочих столів (VDI) Fozzy Group

У рамках рішення побудовано два кластери, один з яких використовується клієнтом для Data Science — проведення дослідження ринку та прогнозування, а друге — для розгортання системи віддалених робочих столів (VDI). Складність та унікальність проєкту полягає в тому, що побудовані рішення були інтегровані в послуги клієнта, що існують у їхньому власному ЦОД. В результаті проєкту компанія отримала продовження своєї інфраструктури, яка тепер може гнучко зростати в рамках великого гібридного кластера між приватною хмарою та їхнім власним ЦОД. Все рішення керується з об'єднаної консолі.

Відмовостійке рішення для порталу держпослуг

Рішення на базі хмари GigaCloud, яке розпочиналося як резервний майданчик, нині працює як основне і стало частиною великої інфраструктури, якою користуються понад 6 мільйонів українців. Технології, які використовуються, обладнання та гнучкість підходу до реалізації вимог клієнта дозволили побудувати дійсно особливий проєкт, який витримує великі навантаження, і яким ми пишаємося.

Безшовна міграція в приватну хмару з простоєм трохи більше ніж 5 хвилин

Сфера бізнесу компанії SAT — транспортні послуги, що означає цілодобовий режим роботи 24/7/365, і навіть 30 хвилин недоступності сервісів обернеться для компанії відчутними фінансовими втратами. Тому для міграції сервісів компанії SAT у приватну хмару об'єднана команда фахівців провайдера та клієнта розробила план роботи, успішність реалізації якого залежала від злагодженості та узгодженості дій усіх членів команди. Якісне попереднє опрацювання проєкту, злагодженість та синхронність дій, поетапне перенесення віртуальних машин, а також повне резервне копіювання всіх мігрованих системи з наступним двотижневим контролем, призвели до бажаного результату. Проєкт міграції був реалізований гладко, міграція всіх сервісів пройшла із простоєм менше ніж 5 хвилин.Головні цифри 2021 року

  • 300 нових компаній обрали нас для розміщення своїх ІТ-сервісів.
  • GigaCloud побудував для клієнтів 13 приватних хмар.
  • Кількість нових проєктів у сегменті SMB зросла у 2,5 раза у порівнянні з 2020 роком.
  • Кількість партнерських угод у 2021 році збільшилася вдвічі — 105 нових партнерів з-поміж розробників та інтеграторів уклали з нами угоди, щоб пропонувати своїм клієнтам хмари GigaCloud для розміщення IT-проєктів.

«2022 рік буде роком цікавих та проривних проєктів, крутих експериментів з нашими клієнтами та партнерами. Сміливість, свобода та хмари — те, що потрібно бізнесу сьогодні. І GigaCloud може дати все!» — резюмує Артем Коханевич.

subscribe

Підписатись на новини

Залиште свій Email, и будьте завжди в курсі свіжих новин!