Чому серйозним IT-компаніям потрібні студентські олімпіади

Заходи

Автор: GigaCloud

01.06.2018

Початок літа для студентів – час напруженого очікування: в заліковки потрапляють об'єктивні оцінки зусиль, що вкладувалися в саморозвиток протягом усього року. Учні ІТ-спеціальностей, які активно працювали над професійною реалізацією, чекають ще й на фінал Міжнародної студентської Олімпіади в сфері інформаційних технологій «IT-Universe – 2018». Він відбудеться 7-9 червня – на цей час призначені завершальні етапи конкурсів і нагородження переможців.

Чому ця ІТ-Олімпіада так необхідна студентам (і не тільки)?

Що таке IT-Universe?

IT-Universe – студентський чемпіонат, заснований у 2014 році Володимиром Бузмаковим, головою Активу ВГО «Співтовариство ІТ-директорів України», і Фуадом Гаджиєвим, керівником Комітету з освіти ГО «Спільнота казахстанських ІТ-менеджерів». Олімпіаду вважають спадкоємицею міжнародного змагання «IT-Планета», яке проходило між Україною, Білоруссю, Росією і Казахстаном. Сьогодні IT-Universe – все ще міжнародний конкурс, хоча найбільшу частину учасників складають саме українці. Всього у 2018 році до Міжнародної ІТ-Олімпіади приєдналося 350 студентів зі 150 вищих навчальних закладів.

Унікальність і головна відмінність IT-Universe від традиційних олімпіад – в суті завдань. Конкурсантам пропонуються питання з бізнес-практики. IT-Universe – це змагання для справжніх гіків; найчастіше перемагають ті, хто має реальний досвід роботи. Багато студентів реєструються на конкурс рік за роком: перемога не йде до рук новачків. ІТ-Олімпіада – це гарне тренування, яке допомагає розібратися в специфіці напрямку і прокачати свої професійні навички. Кілька років участі, суміщені з роботою на портфоліо – і ти вже непоганий фахівець, який може претендувати на місце в серйозній компанії.

У 2018 році на IT-Universe представлено 11 напрямків:

 • Конкурс передових ідей і технологій «Інтернет речей»;
 • «Адміністрування Linux»;
 • «Управління ІТ-проектами»;
 • «Програмування 1С:Підприємство 8»;
 • «Управління підприємством в ERP-системі»;
 • «Використання Бухгалтерії»;
 • «Кращий диплом з інформаційної безпеки»;
 • «Кращий інноваційний диплом (проект)»;
 • «Розробка мобільних додатків»;
 • «Роботи з нами, роботи навколо нас»;
 • «Веб-дизайн» і «Графічний дизайн».

У 2018 року GigaCloud вперше взяв участь в ініціативі IT-Universe: ми надали свої хмарні сервери під платформу для практичних конкурсів («Адміністрування Linux», «Використання Бухгалтерії», «Програмування 1С:Підприємство 8», «Управління підприємством в ERP-системі») . Результати студентів стануть відомі вже 8 червня.

Які переваги надає підтримка проекту бізнесу?

По-перше – розвиток ринку кадрів. Партнери ІТ-Олімпіади близько контактують зі своїми майбутніми співробітниками – і можуть безпосередньо впливати на їх професійний розвиток, підготовку до роботи, запрошувати на співбесіду перспективних учасників.

По-друге – «допрем’єрне» знайомство з новими ІТ-продуктами і прямий вплив на їх формування. Потенціал студентів розкривається не тільки через практичні дисципліни: під час творчих конкурсів учасники презентують на оцінку концепції цілком реальних бізнес-проектів.

Користь від участі, яку можна реально оцінити, приваблює все більше студентів – з кожним роком зростає кількість індивідуальних реєстрацій. Якщо у 2014 році 95% реєстрацій відбувалося з ініціативи представників вишів, то сьогодні 40% учасників приходить на конкурс самостійно.

Як такі проекти просувають освіту?

IT-Universe цікавий навчальним закладам в якості джерела для актуалізації методологічної бази. Конкурсанти не працюють з теорією: студенти розбирають завдання, з якими можуть зустрітися в процесі роботи. Творчі конкурси – це справжнісінькі бізнес-кейси й інструменти для підготовки наступних поколінь студентів.

Ми не вперше підтримуємо подібні ініціативи – восени 2017 року GigaCloud став партнером туристичного хакатона від Zruchno Travel. У поточному році ми направляємо багато сил на підтримку освітніх проектів – в червні стартує низка наших безкоштовних навчальних заходів для середнього та малого бізнесу.

subscribe

Підписатись на новини

Залиште свій Email, и будьте завжди в курсі свіжих новин!