Олеся Білоусова: «ПТАХ — перший крок до створення єдиного цифрового простору для документообігу»

Інтерв'ю

Автор: GigaCloud

23.09.2019

Компанія Linkos Group — лідер з діджиталізації процесів документообігу в Україні. В її портфоліо такі продукти, як M.E.Doc, СОТА, ЦСК «Україна», ПТАХ, FlyDoc та інші. Для платформи ПТАХ, яка забезпечує обмін документами між користувачами різних продуктів, компанія обрала хмари GigaCloud. СЕО Linkos Group Олеся Білоусова розповіла нам, чому було вирішено зупинити свій вибір саме на хмарних сервісах GigaCloud, а також як вони допомагають зростанню бізнесу.

В чому унікальність платформи ПТАХ? Що нового вона пропонує ринкові?
Кожен бізнес має свої особливості. Linkos Group враховує їх та пропонує як готові рішення для документообігу, так і індивідуальні — для компаній, що мають багаторівневу бізнес-структуру з низкою самописних, нестандартних за конфігурацією IT-рішень.

Платформа ПТАХ забезпечує єдиний стандарт обміну документами, гарантує конфіденційність даних та об'єднує користувачів різних софтів від Linkos Group і не тільки. Це перший крок до створення єдиного цифрового простору в Україні, де всі можуть безперешкодно та абсолютно безпечно обмінюватися е-документами. Працює ПТАХ так само, як і VISA в платіжній системі, тільки на рівні документів, забезпечуючи гарантовану доставку та стандартизацію форматів е-документів.

ПТАХ забезпечує єдиний стандарт обміну документами, гарантує конфіденційність даних та об'єднує користувачів різних софтів

Ще одну аналогію можна провести з мобільним зв'язком. Дзвінки та СМС у роумінгу знайомі всім: це коли ти можеш зателефонувати й поговорити з абонентом чи обмінятись повідомленнями, незалежно від того, який у нього оператор. Сьогодні українські розробники ЕДО мають так само об'єднатися, щоб надати можливість своїм клієнтам вільно обмінюватись документами в електронній формі. ПТАХ пропонує єдині умови і стандарти на ринку електронних документів, де кожен розробник може приєднатися та обмінюватися даними з будь-якою програмою.

Що робити тим користувачам, які стикнулися з перешкодами в обміні документами через різні сервіси?
Користувачі сьогодні платять за можливості, а не за обмеження! Клієнт має повне право за гроші, які він платить за сервіс ЕДО, вимагати від розробника забезпечити йому повноцінний обмін документами у роумінгу, як це відбувається в інших країнах. Наша команда, враховуючи міжнародний досвід, створила такий інструмент, здатний стерти кордони між програмними рішеннями.

Що спонукало вас перейти у хмарні сховища?
Щорічно кількість е-документів, якими обмінюється бізнес та держава через ПТАХ, стрімко зростає, що потребує збільшення потужностей. У певний момент технічне розширення власних серверів стало нераціональним, тому ми вирішили скористатися міжнародним досвідом та звернутись до провайдерів хмарних послуг.

Чому зупинили свій вибір саме на GigaCloud?
Через ПТАХ лише за місяць проходить понад 12,5 млн юридично значущих документів. Це величезна кількість інформації, конфіденційність та своєчасну доставку якої необхідно гарантувати.

З боку держави є чітко регламентовані вимоги до нас, як провайдера ЕДО, за якими зберігання і обробка юридично значущих документів здійснюється на серверах з комплексною системою захисту інформації — КСЗІ. Окрім цього, для держпідприємств зберігання документів в українському законодавчому полі є критично важливим, на відміну від комерційних. Останні можуть обирати хмари Azure від Microsoft чи AWS від Amazon, які розташовані за межами України.

Обираючи хмарного провайдера, команда Linkos Group керувалась такими критеріями:

  • розташування — Україна;
  • наявність КСЗІ (комплексної системи захисту інформації);
  • індивідуальний підхід;
  • швидкий контакт з техпідтримкою;
  • достатній рівень SLA;
  • професійна консультація.

Продукти та сервіси GigaCloud якнайкраще відповідали цим критеріям.


Які переваги ви отримали від використання хмарних технологій?
Для нашої команди значно спростилися завдання з адміністрування та супроводження платформи ПТАХ. Із хмарою ми можемо максимально швидко збільшувати потужності й оперативно розгортати своє ПЗ. Нам більше не треба думати про постачальників “заліза”, капітальні виплати ми перевели в операційні. Ми заощаджуємо час і кошти, що дозволяє швидко зростати.

Спостерігаючи приріст на рівні 5% на місяць або 60% на рік, нам потрібно бути готовими до зростання навантаження та подбати про гарантований безперебійний сервіс для наших клієнтів. Завдяки GigaCloud ми це реалізували.

subscribe

Підписатись на новини

Залиште свій Email, и будьте завжди в курсі свіжих новин!